2 Nisan 2012 Pazartesi

İkinci Yarısı-Ece Temelkuran

''Sen dur öylece. Ellerin iki yana açık. ''Ne yapabilirdim ki ? Olacağı varmış'' de. Çatlasın nar, saçılsın hayatın yerlere...''


Sevdiğim yazarlardan Ece Temelkuran'ın İkinci Yarısı adını taşıyan kitabı üzerine...


Ece Temelkuran bu kez ömrün ''İkinci Yarısı''ndan bildiriyor,kitabın arka kapağında da yazıldığı gibi. 
Birçok yazısını aynı kitapta birleştiren Ece Temelkuran, yine kendine yakışan güzel bir kitap ortaya koymuş. Okumakta epey geç kaldığım kitapta -ki bunu yaşıma da bağlıyorum ne de olsa 14 yaşındayım.- en beğendiğim yazılar Nar Kalpler ve Nar Kalpler-2 oldu. Ece Temelkuran'ın aslında hep bastırmaya çalıştığımız ve hissetmeye alışık olduğumuz duyguları bize yeniden farklı bir gözle anlatması bu yazıları beğenmemdeki başlıca etken. Farklı konuları tek bir çatı altında başarılı bir şekilde toplayan yazar, yeri geliyor ''Arkadaş Arıyorum, Arkadaş !'' diyor değişik üslupta bir 'çağrı'yla, yeri geliyor ''Kız Kardeşlerle Dayanışma''yı anlatıyor bizlere. Daha alışılmışın dışında bir Ece Temelkuran kitabı bu. Daha farklı türlerle, daha farklı konuları bir araya getirip okuyucuyla buluşturmasına alıştığımız yazarın bu kitabı, hayata bir mola vermek, daha değişik gözle, daha farklı konulara bakmak için güzel bir seçim.  
Yazarın okuduklarım arasında en beğendiğim kitabı olan ''İkinci Yarısı''nı henüz okumadıysanız mutlaka okuyun, benden söylemesi. :) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder