1 Mayıs 2012 Salı

Faz Bir:Pes

Pembe Mezarlık romanı hakkında...


Hepiniz şarkı olarak biliyorsunuz 'Pembe Mezarlık'ı ama bu sefer ki Pembe Mezarlık şarkı değil, roman. Hem de şarkıdan esinlenerek yazılmış bir roman.
Can Temiz ve İsmail Türküsev imzası taşıyan kitabın ilk cildi Faz Bir : Pes.
Gayet güzeli fantastik bir roman oraya koymuş ikili. Daha kitabın başından itibaren sizi değişik şeyler bekliyor.
Genelde çoğu kitabın ilk sayfalarında Ön Söz vardır, bilir misiniz bilmem hani şu çoğu kişinin okumadığı bölümdür bahsettiğim şu ön söz. İşte ikili o ön söz yerine tam da ön sözün olması gereken yere yani ilk sayfalardan birine, son söz yazmış, hem de ne son söz :) Kitabın ilginçliğine ilginçlik katmışlar bir anda. Kendinizi sorguluyorsunuz kitaba başlarken, aralarda sordukları o sorular o kadar sorgulayıcı ki kitaba başlamak yerine onu bile düşünebiliyorsunuz bir anda :)
Bir de Müge var kitapta, ana karakter. Müge kitapta o kadar iyi anlatılmış ki direk kendinizi onun yerine koyabiliyorsunuz. Bir röportajlarında Model grubunun solisti Fatma Turgut'tan kadınsı tavsiyeler aldıklarını söylemişlerdi. Gerçekten çok iyi tavsiyeler alıp, çok iyi yansıtmışlar bu belli.
Bir de Levent var, onunla da kitapta tanışacaksınız. Kiminiz nefret edeceksiniz ondan, kiminiz ise onu haklı bulacaksınız.Değişik bir karakter o da, onu çözmeye çalışmak da biraz zor :)


Kitabın başından itibaren sonunu tahmin etmeye çalışan biri olarak söylüyorum, bu o kadar da kolay olmuyor...
Siz kafanızda bir son düşünüyorsunuz, pat diye önünüze farklı olaylar geliyor.
Farklı durumlar, farklı hislerle karşılaşıyorsunuz.
Bu kitabın çoğu gerçekçi, bir kısmı fantastik. Pembe Mezarlık'a gelene kadar olan süreç anlatılıyor o gerçekçi kısımlarda, sonra Pembe Mezalık'a geçiliyor.O gerçekçi olan süreçte de fantastik diye tabir edebileceğimiz yerlerde ayrı bir tat var. Hemen akıp giden ama bir iz bırakan ardında...
Bence gayet güzel bir kitap olmuş Pembe Mezarlık, ikilinin kalemine sağlık :)
Kendinizi bir anda kaptırıp hemen bitirebileceğiniz, su gibi akıp giden cinsten bir anlatıma sahip olan bu kitabı okuyun derim :)
Hem yeni bir kitapta yeni bir dünyaya dalmak hem de isterseniz kısacık bir mola vermek için :)


Şimdiden hepinize iyi okumalar...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder