3 Ekim 2012 Çarşamba

Hamit Çağlar Özdağ'a bir kez daha teşekkürlerimle...

Yazarlardan imza aldıkça blogumda olanı biteni paylaşmaya çalışıyorum (Ankara'da takip ettiğim çoğu yazarın imza günü yapmaması benim suçum değil ama !) şimdi sırada son aldığım imza var, Hamit Çağlar Özdağ'ın imzası... Benim için en değerli imzalardan... :) Bu imza yalnız elimde yok şu an, yani şöyle anlatayım; arkadaşım Hamit Çağlar Özdağ'ın da orada olacağı bir panele gitti, Doğu Yücel'i görmeye, ben de hemen iletmesi için mektup tarzı bir şey yazdım, ve kendisinden imza istedim... Zaten arada kendisine attığım tweetlerle tanışma ve imza isteğimi sıka belirtiyordum :) Hatta kendisinden de çok güzel geri dönüşler alıyordum.. Sağ olsun Çağlar Abi de bu isteğimi geri çevirmemiş ve bana bir kağıda imza atmış ! :) Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyorum ve twitterdan da sürekli yinelediğim Kan Muskaları'na bir imza ve tanışma isteğimi tekrardan iletiyorum :)

Hamit Çağlar Özdağ kimdir ?

1983′ün baharında doğdu Hamit Çağlar Özdağ, her çocuk gibi o da ağabeyini bol bol kızdırdı, anne babasını sıkça telaşlandırdı. Ankara simidiyle büyüdü, başkenti Bahçelievler’le, TED’le, AAAL’yle, ODTÜ’yle, ve SSK işhanıyla sevdi. Her mühendislik öğrencisi gibi o da calculus’ten nefret etti. Triatlona gönül verdi ama Çayyolu asfaltı vücudunda birkaç iz bırakınca vazgeçti bu sevdadan. Üniversitelerdeki topluluklara verdiği emeği derslerine verseydi notları daha iyi olurdu ama kendisi gibi olmazdı şimdi. Genellikle harçlıkları haybeye harcandı, bugün sorsanız; yine aynısını yapardı.

İstanbul’daki seneleri başladığında bir yandan iş, diğer yandan da boğaza nazır bir yüksek lisansla uğraşmaya karar verdi. Vapurun, tramvayın sefasını sürmek keyifliydi, Moda huzur, İstiklal’se coşku oldu damarlarında. Gizem hayatına girince renklendi ufku, aşk güzel şeydi.
Bugün hala İstanbul’da sürüyor hayatı, günlerin deviniminden kalan minik zaman katrelerinin kıymetini bilerek yaşıyor...

(kaynak: Hamit Çağlar Özdağ'ın internet sitesi www.kanmuskalari.com)

P.S: Kendisine ilettiğim mektupta ona kitabı hakkında video çekip çekemeyeceğimi sordum ve olumlu yanıt aldım, derslerim düzene girdiği an videoyu çekmeyi planlıyorum :))

İşte imzam !:) :


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder