28 Haziran 2013 Cuma

Mavi

Mavi bir renk olmaktan çıktığında işler değişir. Maviye baktığında içinde bir şeyler kıpırdanıyorsa, bir renk değil de kendini görüyorsan baktığın şeyde sen değişmişsindir.
Mavi, deniz ve gökyüzü birleştiği anda eşsizleşir. Aynı sen gibi... Sonsuzluk, belirsizlik ve hayallerin birleşimi vardır mavide. Denizdeki her bir damlada senin hayallerin vardır. Mavi gökyüzünden rengini yansıtmasa deniz nasıl o rengi alsın? O yüzden, gökyüzü sonsuzluktur. Hayallerine sonsuzluğu katar ve sen maviye baktıkça sonsuza dek o hayalleri gerçekleştireceğine inanırsın. Bulutlar, inanç ve umut doludur. Garip şekillere bürünürler senin için... Gökyüzüne ne zaman baksan senin içindeki hisler gibidirler, senin aynan gibidirler... Anlaşılmaz ve bir anlık. Ertesi gün bir bak gökyüzüne aynı bulutu görebilir misin? Yalnızca benzerini... Bu yüzden bulutlar senin aynandır. O aynaya milyarlarca insan bakar, çoğu sana benzer ama hiçbiri sen olamaz.. Senin gibi anlaşılmaz, hislerin gibi bir anlık olamaz. Bu yüzden mavi herkesin gibi görünse de bir bireydir, senin dostundur. Sen mavisindir, eğer ona inanırsan.. Onda kendini gördüğün sürece o herkesin olmaktan çıkar ve sadece senin olur. Nereye gidersen git, seninle gelecek, seni dinleyecek tek birey odur... Sevdiklerin sonsuza dek seninle olmaz belki ama, mavi sonsuzluğun ta kendisidir...
Yapmak istediğin sadece gökyüzünü seyretmek olduğunda, sen her şeyin üstesinden gelebilecek kadar güçlüsündür. Gücünü maviden alırsın, mavi denize rengini verdiği gibi sana gücünü verir. O güç, bazen güven olur, bazen bir gülümseme... Mavi hayatının tam ortasındadır aslında. Sadece bunu görmen zaman alır. Gördüğün an, başka birine dönüştüğünü sadece sen anlarsın. Çünkü mavi bir yandan da senin içinde sakladığın o küçük çocuk olarak sürdürür yaşamını... O masum çocuk, sende masumiyetin rengi olan beyazı asla kabul etmez. Masumiyet yerine özgürlüğü seçer. Mavi, o sayede yaşamaya devam eder... Senin en can alıcı noktanda, senin tam merkezinde, hayallerinde, umutlarında, geçmişinde, anında. 
Ve... Hiçbir renk maviye benzemez. Belki bu yazıyı okuyan çoğu kişi ne dediğimi bilmez, çünkü hiçbir renk bu etkiyi yaratmaz insanda. Bunlar için, maviye yaklaşacak kadar cesur, duygusal ve hayalperest olman gerekir. Yani aslında, ''yaşıyor'' olman gerekir. Şansın olması gerekir.

O zaman... Mavi dolu günler maviciler!
Mavi hep sizinle olsun, daima, sonsuza dek hep yanınızda olsun...

Ece

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder